Paylaş

Android gelen aramayı yönlendiremiyorum. Gelen çağrıyı yönlendirebilmeniz için izlemeniz gereken çözüm yöntemlerini sizlere sunacağız.

Telefonlar artık hayatımızın içerisinde olmazsa olmazlar arasındadır. Gencinden yaşlısına herkesin iletişim kurabilme ağı olan bir cihazdır. Bu saye de kişiler bir birleriyle kolayca iletişime geçebilmektedir. Tabi sevilen ve sürekli aranan bir kişiyseniz bu durumda bazı anlarda sizi arayan kişiler meşgul bulabilmektedir. Ya da ulaşılamayan durumlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak adına yapılması gereken en temel işlemlerden birisi ise gelen o çağrıyı başka bir telefona yönlendirmektir. Bunun için bir önceki makalemiz de tüm operatörler için ilgili kodları siz değerli okurlarımızla paylaştık. Telefon içerisinde de gelen aramaları doğrudan yönlendirme işlemleri için telefonunuzdan da müdahale de bulunabilmesi için izlenmesi gereken adımları tek tek ele alarak soruna çözüm bulacağız.

Android gelen aramayı yönlendiremiyorum

Android gelen çağrıyı yönlendirme, telefonumdan gelen çağrıyı yönlendiremiyorum, gelen aramayı başka bir telefona aktarma, android çağrı yönlendirme, android gelen çağrıyı yönlendirme, android telefonumda gelen arama nasıl yönlendirilir? Telefon alımları sırasında tercihler arasında yerine alan android cihazları için izlenmesi gerekenleri birlikte ele alacağız. Bu saye de cihazımız içerisinde yönlendirme işlemleri aktif hale gelmiş olacaktır.

Android çağrı yönlendirme

Telefonunuzun markası android ise ve bu telefonda gelen aramayı yönlendirmek istiyorsanız bu durumda yapmanız gerekenleri maddeler halinde sizlere anlatacağız.

Android gelen aramayı yönlendiremiyorum, gelen çağrıyı yönlendirme, android çağrı yönlendirme, android arama yönlendirme, arama yönlendiremiyorum, çağrı yönlendirilmiyor

  1. İlk olarak telefon yazan simgeye tıklayıp daha sonrasında sağ üst köşe kısmında yer almakta olan ”Daha fazla” kısmına erişim sağlıyoruz.
  2. Oradan da ”Ayarlar” ve beraberinde ”Diğer ayarlar” diyerek işlemlerimize devam ediyoruz.
  3. Sağlanan işlem ayarları sonrasında ”Arama yönlendirme” ve ”Sesli aramalar” kısmına giriş sağlayalım.
  4. Buradan da ”Her zaman ilet” kısmına giriş sağladıktan sonra ”Çağrı yönlendirme” yapılmasını istediğiniz GSM numarasını girdikten sonra ”Etkin” ile birlikte sorun giderilmiş olacaktır.

Sağlanan bu işlem ayarları sonrasında Android gelen aramayı yönlendiremiyorum problemi de giderilmiş olacaktır. Şayet bu aşama da aklınıza takılan soru işaretleri var ise bunu yorumda bizlere sunmanız yeterli olacak ve çözüm için de kısa sürede sizlere yanıt sağlayacağız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here