Paylaş

Merhabalar, bu yazımızda Android dil değiştirme nasıl yapılır sorununu hangi yollar ile giderileceğini ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Android telefonunuzda dil değiştirme işlemleri ile ilgili ayarları nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız eğer nereden işlem sağlayacağınızı yazımızda paylaşacağız. Böylelikle cihazınızı hangi dilde kullanmak istiyorsanız o dili seçip kullanabilirsiniz.

Almış olduğunuz telefonunuzun dili Türkçe olarak ayarlı değil ise bunu ayarların içerisine giriş yaparak kendini yapabilirsiniz. Telefonunuzun dili anlamadığınız bir dil değilse kullanmanız imkansız olabilir. O yüzden ayarlarınızı düzeltip dili kendi anladığınız dil yapmalısınız. Türkiye’de satışı yapılan cihazların tamamı Türkçe olarak ayarlıdır. Ve siz kartınızı taktığınızda cihazınız Türkçe olarak ayarlı şekilde gelmektedir. Ama yurt dışından almış olduğunuz bir telefonu açtığınızda dil farklı olabilir. Şimdi telefonunuzun farklı olan dilini nasıl değiştirileceğine birlikte bakacağız. İşlemleri yaptıktan sonra yine hata alırsanız aldığınız hatayı nasıl düzelteceğinizi de kaleme alacağız.

Android dil değiştirme

Android dil değiştirme ayarlarını hangi alandan sağlayacağınıza geniş kapsamlı şekilde ele alacağız. Sizden bu aşamada tek isteğimiz aşağıdaki adımları doğru bir şekilde işleme koymanızdır.

  • İlk önce telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına girin.
  • Beraberinde ‘’Genel’’ kısmına dokunun.
  • Ve daha sonrasında ise ‘’Diller ve giriş’’ bölümüne tıklayın.
  • Arından ‘’Diller’’ kısmına giriş yapın.
  • Gelen ekranda ‘’Dil ekle’’ kısmını göreceksiniz. Oraya dokunun.
android
  • Dil ekle alanından kullanmak istediğiniz dili seçmelisiniz. Eğer dil ekle kısmında istediğiniz bir dil çıkmıyorsa dil paketi eklemesi yapmalısınız.
  • Dil değiştirme işlemlerinizi bu şekilde yapıyor olmanıza rağmen telefonunuzun dili değişmiyorsa cihazı kapatıp yeniden açın.
  • Durum düzelmez ise hemen güncellemeleri kontrol edin.
  • Güncelleme varsa cihazınızı güncelleştirin. Bu şekilde Android dil değiştirme nasıl yapılır sorununuzu da gidermiş olacaksınız.

Android işletim sistemli telefonların tamamında uygulayacağınız işlem yukarıdaki gibidir. Ve bildiğiniz üzere Android tabanlı telefonların sayısı da hiç küçümsenmeyecek kadar fazladır.

Android dil değiştirme nasıl yapılır diye bir araştırma içerisine girdiyseniz ve karşınıza biz çıktıysak ayarları yukarıdaki şekilde yapmanız yeterlidir. Sorununuzu belirttiğimiz adımları takip ederek giderebilirsiniz. Başka arkadaşınız da aynı konuda sorun yaşıyorsa siz de aynı şekilde ona yardımcı olabilirsiniz. Telefonunuzda farklı bir problem yaşarsanız bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

android dil değiştirme
Android dil değiştirme nasıl yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here