Kıymetli arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda Android çağrı geçmişini silme arama temizleme ayarlarını toplu bir şekilde nasıl sağlayacağınızı konu aldık.

Gün içerisinde birbirimizden haber alabilmek için en çok kullanmış olduğumu cihazlar tartışmasız telefonlardır. Arkadaşlarımızla buluşma ayarladığımızda ya da eve geliş gidişlerimizin tamamını telefon ederek haber vermekteyiz. Sizi arayan kişi sayısı günde 1 de olabilir ya da 100 de olabilir. Tüm aramaları toplu bir şekilde silmek isteyebilirsiniz. Android çağrı geçmişini silme arama temizleme istiyor lakin bunu nereden yapıldığını bilmiyorsanız nelerin gerekli olduğunu birlikte inceleyeceğiz.

  • Bu zamana kadar hep iOS işletim sistemli telefon kullandınız ve yeni yeni Android işletim sistemli telefon kullanıyorsanız eğer arama geçmişinin nereden silindiğini bilmiyor olabilirsiniz.

Android çağrı geçmişini silme arama temizleme

android arama geçmişini silme

Android çağrı geçmişini temizleme işlemlerinize başlamak için hazırım diyorsanız o halde başlayalım. Öncelikle telefonunuzun alt kısmında bulunan arama butonuna tıklayın. Buraya tıkladıktan sonra aramalar bölümüne gelin. Bazı telefonlarda ise ‘’çağrı geçmişi’’ olarak yer alabilmektedir.

Çağrı geçmişi kısmına geldiğinizde sağ üst alanda yer alan üst üste üç noktalı bölüme tıklayın. Buraya tıkladığınızda zaten otomatik olarak en sonda ‘’Çağrı geçmişini temizle’’ adı altında bir seçenek belirecektir. Onun üzerine tıklamanızla birlikte tüm çağrı geçmişinizin temizlendiğini göreceksiniz.

Bir diğer yöntem ise yine ana ekrandan telefon sekmesine tıkladığınızda hızlı aramaların olduğu bölüme ulaşacaksınız. Buraya geldiğinizde de üst üste noktalı bölmeye tıklayıp ayarlar alanına giriş yapın. Ayarların içerisinde ‘’Çağrı geçmişi’’ olacaktır. Çağrı geçmişinin içerisine girmenizle birlikte ‘’Çağrı geçmişini temizle’’ dokunun. Artık telefonunuzdaki arama geçmişi yaptığınız işlemlerle birlikte tamamlanmış olacaktır.

Android arama geçmişini silme

android arama geçmişini silme

Android arama geçmişini silme ayarlarını yukarıdaki şekilde devreye koyduğunuzda gelen ve giden tüm aramaların silinmesi gerekiyor. Siz işlemleri yaptıktan sonra arama bölümüne geldiğinizde aramalar silinmemiş görünüyorsa telefonunuza gelen bir güncelleme bu işleme izin vermiyor olabilir. Güncellemeleri kontrol edip tekrar aynı işlemleri devreye alın.

Denemeleriniz başarısız olur ise cihazınızı kapatıp tekrar açın. Yeniden işlemleri deneyin. Sorun hala daha devam ederse bu durumda cihazdaki yedekleri alarak sıfırlamaya gidin. Sıfırlamaya başlamadan önce şarj oranının %70’in üzerinde olması gerektiğini unutmayın.

Önceki İçerikZyxel SBG3300N modem ayarı ve kablosuz kurulumu
Sonraki İçerikBilgisayarda birden fazla whatsapp web açma kullanma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here