Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda Android bluetooth ismini değiştirme değişmiyor sorunu için neler yapmanız gerektiğini konu aldık.

Telefonlarımızın bluetooth özelliği mobil ve wifi özelliği kadar önem arz etmektedir. Bu özellik sayesinde telefonunuzu arabaya bağlayabilir ya da bir başka telefon ya da cihaza resim veya video gönderimi sağlayabilirsiniz. Bluetooth açık hale getirdiğinizde ismini kendiniz belirlemek istiyorsanız yapmanız gerekenleri kontrol edeceğiz. Android bluetooth ismini değiştirme değişmiyor İse üzülmenize ya da surat asmanıza gerek bulunmamaktadır.

  • Gerçekleştireceğimiz ayarlarla birlikte sorununuzu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabileceksiniz.
  • Ayarları hangi alandan sağlayacağınıza beraber göz gezdirerek problemi gidereceğiz.

Android bluetooth ismini değiştirme değişmiyor

Android bluetooth

Android bluetooth ismini değiştirme işlemi için öncelikle özelliğin telefonunuzda açık durumda olması gerekiyor. Açık değilse değişimi yapamayacağınızı bildirmekte yarar bulunmaktadır. Özelliğin aktif duruma getirilmesini sağladıysanız eğer diğer kalan işlemleri nasıl sağlayacağınıza bakalım.

İsmin değişmesi önemli diye soracak olursanız normalde bu kadar önemli olduğunu söylemeyiz. Lakin aynı ortamda birden fazla kişinin telefonu sizinkiyle aynıysa değiştirmeniz gerekebilir. Çünkü arkadaşlarınızda bu adı değiştirmemişse hepsinde aynı bağlantı ismi olacaktır. Konuyu daha fazla uzatmadan telefonunuzdaki bluetooth ismini nasıl değiştireceğinize bakalım.

  • İlk olarak telefon sayfasını yukarıdan aşağıya doğru çekerek gelen seçeneklerin içerisinde ‘’Bluetooth’’ özelliğini aktif duruma getirin.
  • Özelliği aktif ettikten sonra ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin.
  • Buraya girişinizi yaptıktan sonra ‘’Bluetooth’’ özelliğine tıklayın.
  • Beraberinde karşınıza gelen ekranın altında bulunan ‘’Cihaz adı’’ yazısının altındaki bölmeye dokunun.
  • Artık ayarlarınızı sonuna gelmiş bulunuyorsunuz. Gelen ekrandaki ismi silip aklınızdaki ismin yazılması ile birlikte ayarlarınız tamamlanmış olacaktır.

Android bluetooth ismi değişmiyor

Android bluetooth ismini değiştirme değişmiyor

Android bluetooth ismi değişmiyor diyorsanız eğer bir yerde bir hata yapıyor olabilirsiniz. Hata yapmadığınızı düşünüyorsanız telefonunuzu kapatıp yeniden açarak deneme gerçekleştirin. Ve bluetooth özelliğini açık olduğundan emin olun. Belirttiğimiz üzere bu özellik kapalı durumda olursa ismin değişimini yapamazsınız.

Bluetooth özelliği için sormak istediğiniz ya da eklemek istediğiniz farklı bir durum varsa bize bunu yorum kısmından ulaştırmanız yeterli olacaktır. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler sağlıcakla kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here