Android bildirimlerim gecikmeli olarak geliyor ise bu durumda yapılması gerekenleri makalemizde maddeler halinde anlatacağız. Android telefonda mobil veride mail, whatsapp, skype ya da mesaj bildirimleri gelmiyorsa hangi nedenlerden dolayı gelmediğini gelin birlikte göz atalım.

Android telefon kullanıcıların son zamanlarda yaşanan problemlerinden biri olan bildirim gelmeme yada geç gelme sorunu artık kronik bir hata alına gelmiş durumdadır. Mesaj, whatsapp ya da skype uygulaması üzerinde yapılan konuşmaların bildirimleri gelmemesinden ötürü oldukça sıkıntı yaşatmaktadır. Biz de android cep telefonlarında yaşanan bu sıkıntının önüne geçilebilmesi için ilgili araştırmalarımızı sizlere sunacağız. Yaşanan bu sorun için net bir çözüm yolu bulunmamasına rağmen cihazın performansı bu neden olarak gösterilmektedir. Peki performansı iyileştirmeniz için neler yapmanız gerekiyor ya da bildirimlerin anlık olarak tarafınıza gelebilmesi adına yapılacak adımları sizlerle paylaşacağız. Böylelikle android telefonunuzdan whatsapp, skype yada mesaj uygulamalarına doğrudan bildirim alabileceksiniz.

Android bildirimlerim gecikmeli olarak geliyor

Android bildirimlerim gecikmeli olarak geliyor, mobil veride bildirim gelmiyor, android mail bildirim gelmiyor, whatsapp bildirim gelmiyor android, android skype bildirim gelmiyor, mesaj bildirim gelmiyor tarzındaki sorunlara neden olan arızaların çözümü yazımızda yer almaktadır. Performansın düşüklüğüne yorulan hatanın giderilmesi adına yapılması gerekenleri tek tek sizlere sunacağız.

Android bildirim gelmiyor

Android telefonlarınızın arka planda çalışan uygulamaları her daim kapatmanız gereklidir. Bu uygulamaların açık kalması durumunda sorunlarla karşılaşmanız gayet normaldir.

  • Cihazın şarjının hemen bitmemesi için bazı uygulamaların var olduğunu eminim biliyorsunuzdur.
  • Dolayısıyla bu uygulamaları kullanmalısınız. Çünkü böyle uygulamalar cihazınızın belleğini temizlemeye uğraş gösterecektir. Aynı zaman da arka planda kapatmasınız uygulamaları da kapatacağından ötürü sorunlarınızı kısmen giderecektir.
  • Aslında bildirimleriniz bundan ötürü gelse de arka planda çalışan uygulamaların var olmasından ötürü bu sıkıntıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Haliyle bunların kapatılmasını her daim yapmalısınız.

Android bildirimlerim gecikmeli olarak geliyor, mobil veride bildirim gelmiyor, android mail bildirim gelmiyor, whatsapp bildirim gelmiyor android, android skype bildirim gelmiyor, mesaj bildirim gelmiyor

Android mail bildirim gelmiyor

Öncelikle Android telefonunuzda mobil veri bağlantısı üzerindeyken mail bildirimleri gelmiyorsa böyle bir durumda wi-fi kullanımını sağlamanız daha sağlıklı olacaktır.

Wi-fi bağlantısı hem cihazın pil ömrünü daha uzun süre tutmaya sebebiyet verdiği için bildirimlerin sizlere daha hızlı gelmesine de olanak sağlayacaktır. Bu sebepten ötürü ki wi-fi kullanımı her daim daha önemlidir.

Tüm bu işlem ayarları sonrasında bir de gelmeyen bildirimlerle ilgili olarak verilerin temizlemesini sağlayalım. Yani Ayalar>Uygulamalar>Tümü alanına girerek verilerinizin temizlemesini sağlamanız da bildirimlerin gelmesine olanak sunacaktır.

Android bildirimlerim gecikmeli olarak geliyor ile ilgili sorun için ilgili işlemleri sizlerle paylaştık aklınıza takılan soruları yorumda bizlere iletmekten çekinmeyiniz.

Önceki İçerikFacebook messenger mesajım yok ama var gözüküyor
Sonraki İçerikWhatsApp grubudan kişi çıkartamıyorum atamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here