Paylaş

Android başlatılıyor optimize ediliyor. Tabletin ilk açılımı sırasında karşımıza çıkan bu uyarının ne ile alakalı olduğunu çözüm için nelerin gerekli olduğunu hazırladık.

Tablet ve telefonlarımıza Google play store uygulaması üzerinden bir çok oyun ya da uygulama indirimini sağlayabiliyoruz. Uygulamaların indiriminde ya da içerisine giriş sağlandığında sorunlar olmamasına rağmen telefonun açılış ekranında bazen farklı sorunlarla karşı karşıya kalınabiliyor. Özellikle son zamanlarda android telefon ve tabletlerde baş gösteren durumlardan birisi de android başlatılıyor yazısıdır. Yazı sonrasında sürenin tamamlanması sonrasında telefonunuz tekrar açılmaktadır. Ancak açılış sırasında gelen bu yazının telefona ya da tablete zarar verip vermeyeceği merak edilmektedir. Ya da bununla karşılaşılmaması için ne gibi önlemlerin alınabileceği öğrenilmek istenmektedir. Genel olarak banka uygulamalarının indirilmesi sonrasında karşılaşılan bir hata olduğu gözlemlense de başka uygulamalarda da sorunun teşkil edildiği tespit edilmiştir. Nasıl bir önlem alabilirsiniz buna birlikte bakarak işlemleri tamamlayacağız.

Android başlatılıyor optimize ediliyor

Android telefonum açılışta uygulama optimize ediliyor diyor, uygulama optimize ediliyor ne demek, android başlatılıyor ne demek, android başlatılıyor diyor, android başlatılıyor nasıl giderilir, tablet açılışta android başlatılıyor demektedir. Android işletim sistemli telefon veya tabletlerde karşılaşmış olduğumuz bu bilgilendirme sonrasında telefonun açılması biraz zaman alabilmektedir. Özellikle bir çok uygulama da optimize ediliyor varsa bu durumda baya bekleyebiliyorsunuz.

Android başlatılıyor optimize ediliyor

Açılışta böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda son indirmiş olduğunuz uygulamayı telefon ya da tabletten kaldırabilirsiniz. Yani google play store alanından indirmiş olduğumuz son bir uygulama bu hataya sebebiyet verebilmektedir. Hatırlıyorsanız eğer son indirmiş olduğunuz uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Android başlatılıyor optimize ediliyor, android başlatılıyor yazısı, android başlatılıyor, uygulama optimize ediliyor, açılışta android başlatılıyor, android başlatılıyor nedir

  • Onun dışında cihazı sıfırlamakta bu sorunu ortadan kaldırabilir.
  • Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla işlemlerini takip etmeniz halinde sorun ortadan kalkmış olacaktır.
  • Tabi şarj oranı %70 olmasına ve bilgilerin yedeklemesini yapmanız gereklidir.
  • Ondan sonra bu işlemi yapabilirsiniz.
  • Uygulamayı kaldırdıktan sonra onu kullanmak istiyorsanız bu durumda google play store üzerinden onaylanmış olan uygulamayı indirmeniz de fayda bulunmaktadır.

Android başlatılıyor optimize ediliyor işlemlerine dair tüm bilgileri bu şekilde giderebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here