Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Android Auto bağlanamıyor ve iletişim hatası 16 sorunu için neler yapılması gerektiğini detaylı şekilde paylaşacağız.

Android işletim sistemli telefonlarda bağlantılarla alakalı ya da teknik mana da sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bildiğiniz üzere bu sadece telefon kullanımlarında değil, arabaya bağlantı yaptığınızda ya da televizyona bağlandığınız esnada da olabilmektedir. Android Auto bağlanamıyor ve iletişim hatası 16 uyarısı sonrasında nelerin gerekli olduğuna değineceğiz.

Karşılaştığınız bu sorunun ana nedeni kablo olarak düşünüyor olsanız da bazen kablo bağlantısından olmayabilir. Genelde farklı bir cihaz bağlıyken yeni bir Android cihaz bağlantılarında bu problemin meydana geldiğini söyleyebiliriz. Alınan uyarılara nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine ise beraber göz gezdireceğiz.

Android Auto bağlanamıyor ve iletişim hatası 16

Android Auto bağlanamıyor ve iletişim hatası 16

Android Auto bağlanamıyor ise telefon ve bağlanacağız Android Auto ile bağlantı kopmuş olabilir. Böyle durumlarda kablolunun tam takılı olduğundan eminseniz ve kablo da sorun olmadığını biliyorsanız çift uygulamalar özelliğini pasif duruma düşürmelisiniz. Çift uygulamaları pasif duruma düşürmenizle beraber sorun kendiliğinden giderilmiş olacaktır.

Bağlantı kurmaya çalışırken ‘’Android Auto bir hatayla karşılaştı. İletişim hatası 16 bir sorun oluştu, güvenli olduğunda telefonunuzun fişini çekip tekrar takın’’ bu uyarının takılı olması sonrasında hemen kabloyu çıkarıp takarak işlem sağlamayın.

Yani kablonuzda bir arıza olmamasına rağmen kablodandır diye yine gidip bir kablo alabilirsiniz. Kabloyu aldığınızda yine aynı hata verdiğin de bu süreç sürekli olarak böyle gidip gelecektir. Dolayısıyla çift uygulamaların kapatılması gerekiyor.

Öncelikli olarak telefonunuzun içerisinde yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş yapın. Ve oradan da ‘’Uygulamalar’’ kısmına giriş gerçekleştirin. Gelen sayfada ‘’Çift uygulamalar’’ yazısını göreceksiniz. Üst alanda bulunan ayar simgesine tıklayın. Açılan ekranda ‘’Çift uygulamaları silin’’ ve ardından telefonun yeniden başlamasını bekleyin.

Android iletişim hatası 16

Android iletişim hatası 16 uyarısı için sağlayacağınız işlemler yukarıdaki şekilde devreye alınacaktır. Anroid Auto alanında almış olduğunuz iletişim 16 uyarısı da böylelikle giderilmiş olacaktır. Android işletim sistemli telefonunuzda bundan farklı hatalarla da karşılaşabilirsiniz.

Önemli olan bu hataların çözümü için doğru bir araştırma içerisine girmenizdir. Telefonunuz hakkında sormak istediğiniz farklı bir konu var ise bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz