Paylaş

Merhabalar, bugün sizlere Android ağda kayıtlı değil sorunu ve çözümü için hangi yolları takip etmeniz gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Android işletim sistemli telefonunuzda meydana gelen ağda kayıtlı değil uyarısı ile ilgili sorunu gidermeniz ve çözümü için destek olacağız. Genel itibariyle Samsung marka telefonlarda ortaya çıkan bu sorun ile alakalı hangi yolları takip etmeniz gerektiğini kaleme alacağız.

Android telefonunuzda almış olduğunuz bu hata genel itibariyle cihazınız orijinal olmamasından kaynaklanmaktadır. Yurt dışında gelen ya da orijinal olmaya telefonlarınız da karşılaştığınız bu problemin çözümü adına gerekli olan kontrolleri sağladık. Aslında yaşadığınız sorun teknik bir sorun ise ne olursa olsun kendiniz de giderebilirsiniz. Yeter ki problemini donanımsal kaynaklı olmasın. Çünkü donanımsal kaynaklı sorunlarda sizin yapacağınız herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Şimdi Android ağda kayıtlı değil sorunu ve çözümü için gerekenlere bakalım.

Android ağda kayıtlı değil

Android ağda kayıtlı değil problemi için ilk olarak imei sorgulaması yapmalısınız. Telefonunuzun imei sorgulamasını daha öncesinde hiç yapmadıysanız https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adrese girip oradan yapabilirsiniz. Diğer işlemlerinizi de aşağıdaki şekilde işleme koyabilirsiniz.

  • Telefonunuzun imei numarasını öğrenebilmeniz için telefonunuzdan *#06# tuşlamaları da yapabilirsiniz.
  • Gördüğünüz imei numarası eğer eski ise bu durumda satın almış olduğunuz kişi ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Kartınızı çıkartıp yeniden takın. Kartınızdan dolayı da bu hatayla karşılaşabilirsiniz.
  • Bunların dışında şebeke modunu güncelleme yapmalısınız.
ağda kayıtlı değil
  • Daha öncesinde şebeke modunu hiç güncellemediyseniz sırasıyla; ‘’Ayarlar>Mobil ağlar>Şebeke Modu’’ demenizle birlikte buradan güncellemeyi yapabilirsiniz.
  • Şebeke modu güncellemesi sonrasında da problem devam ediyorsa cihazı teknik servise götürebilirsiniz. Eğer yurt dışı bir telefon ise ya da orijinal değil ise yenisini almalısınız.
  • Çünkü size servisten de bir ücret çıkacaktır. Elbette kararı yine siz vereceksiniz.

Hazırladığımız yazımızda Android ağda kayıtlı değil sorunu ve çözümü için hangi yolları takip etmeniz gerektiğini ayrıntılı bir şekilde paylaşmış bulunuyoruz. Siz de ağda kayıtlı değil uyarısı alırsanız yukarıdaki işlemleri devreye koyabilirsiniz. Harici eklemek ya da sormak istedikleriniz olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

Android ağda kayıtlı değil sorunu ve çözümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here