Paylaş

Alt cevap kodu 558 pos hatası geliyor. Pos cihazınızda oluşan hatalardan birisi cevap kodu 558 uyarısıyla ilgili çözüme dair bilgileri paylaşacağız.

İşyerlerinizde kullanılan pos cihazlarında meydana gelen hata kodları işleme göre değişkenlik göstermektedir. Bilindik hatalarla karşılaştığınızda hemen soruna dair bilgilendirmeyi müşteriye verebilmekteyiz. Ama bilmediğimiz bir hata ile karşı karşıya kalındığında sorunun ne ile alakalı olduğunu ister istemez araştırma içerisine girmektesiniz. Banka pos hatalarıyla ilgili meydana gelen sorunlardan birisi de alt cevap kodu 558 problemidir. Günümüzde eskiye oranla artık nakit parayla alışverişin yapan kimsenin olmadığını söyleyebiliriz. Ödemelerimizi dahi otomatik ödeme talimatı üzerinden ya da mobil bankacılık üzerinden sağlamaktayız. Böyle bir durumda işyerlerinde kartların çok kullanılmasından ötürü çalıştırdıkları dükkanlarda pos cihazları bulundurmaktadırlar. Ödeme işlemleri için çekim sırasında 558 pos uyarısıyla karşılaştığınızda sorunun müşteri ile alakalı mı yoksa sizinle mi alakalı olup olmadığının incelemesini tamamlamış bulunuyoruz.

Alt cevap kodu 558 pos hatası geliyor

Banka pos 558 hatası veriyor, pos alt cevap kodu 558 uyarısı nedir, banka pos cihazında arıza var çekim gerçekleştirilemiyor, pos alt cevap kodu 558 hatasının giderilebilmesi için nasıl bir yöntem izlemem gerekiyor. Alınan hatanın ilk olarak ne ile alakalı olduğuna dair kontrolleri gerçekleştirdik. Problemin giderilebilmesi için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Banka pos hata kodu 558

Çekim esnasında oluşan sorun ile ilgili müşteriye temassız kart özelliğini kullanıp kullanmadığını sormanızda fayda bulunmaktadır. Alınan hataya bağlı olarak slip kağıdında bir hata varsa uyarı olarak bu bilgilendirme karşınıza gelecektir.

Alt cevap kodu 558 pos hatası geliyor, alt cevap kodu 558, pos 558 hatası, banka pos hatası, pos alt cevap kodu, 558 hatasını giderme

Kısaca özetleyecek olursak temasız pos cihazınızla birlikte kullanılan kredi kartının uyum göstermemesi halinde alt cevap kodu 558 uyarısı karşınıza gelmektedir. Alınan hata sonrasında müşteriye farklı bir kredi kartının olup olmadığını sorabilirsiniz. Eğer kullanıcıya ait farklı bir kart varsa onunla deneme gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu deneme de sonucunda da aynı hata meydana geliyorsa bu durumda pos cihazınızla ilgili bankayla görüşüp destek almanız gerekecektir.

TAVSİYE YAZI: Pos hata kodu 62 gönderilemedi diyor

Alt cevap kodu 558 pos hatası geliyor sorunu için probleme neden olan etkenlerden kısaca bahsetmiş bulunuyoruz. Bunun dışında kullandığınız pos ile alakalı farklı problemler meydana gelirse bu hataları bizlere yorum kısmından iletmeniz halinde neden ve çözümüne dair bilgileri sizlerle paylaşacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here