Paylaş

AKK nedir ne işe yarar nasıl aşılıyor. AKK (Adil Kullanım Kotası) hakkında merak edilenleri sizlerle paylaşarak aklınızdaki soru işaretlerini kaldıracağız.

Evlerinde ya da telefonlarında internet tanımlamaları sağlayan kişiler mutlaka AKK ile ilgili bilgilere sahiptirler. Fakat bazı kullanıcılar Adil kullanım kotasıyla alakalı olarak bir çok bilgiye sahip değiller. Genel olarak ay başlarında sıfırlama sağlandığından ötürü ev internetiniz oldukça hızlıdır. Ancak ay sonlarına yaklaşınca internet bağlantısında yavaşlık olduğunu gözlemleyebilirsiniz. İşte bu yaşanan yavaşlığın sebebi tamamen belirlenen kullanımın belli bir noktada dolmasından kaynaklıdır. Hız aşımlarını yapılmamasına karşın böyle bir sıkıntı yaşanırsa bu durumda haberiniz olmadan başka kişiler kullanım sağlayabilirler. Aslında hazırlanan bu yazımız da hem bu noktaya imza atacağız hem de adil kullanım kotasıyla ilgili tüm bilinmeyenleri bir araya getireceğiz. Bu saye de nasıl aşıldığını, ne işe yaradığını ve ne zaman sıfırlandığını öğrenebileceksiniz.

AKK nedir ne işe yarar nasıl aşılıyor

Akk nedir, akk ne işe yarar, akk ne zaman sıfırlanır, adil kullanım kotası hakkında bilinmeyenler, akk nasıl aşılır, akk aşan kullanıcılar nasıl sorunla karşılaşır. İnternet paketinizi yeni bir kampanyaya geçiş yaptırmak istediğiniz de karşınıza çıkan müşteri temsilcisi sizlere mutlaka geçiş yapılacak olan kampanya da akk bahsetmektedir. Tabi bilmediğimiz için AKK ne demek? diye kendi kendimize sorular sormaktayız. Araştırmasını sağladığını adil kullanım kotasıyla alakalı tüm bilinmeyenleri hazırlamış bulunuyoruz.

Akk nasıl aşılır

Her internet kullanıcısına belli bir kota sınırlaması verilmektedir. Kimin 100 GB kiminin, 75GB, kiminin ise 50 gb olmak üzere sınırlama getirilmektedir. Bu kota sınırlaması aşıldığında ise anlaşmaya bağlı olacak şekilde hızınız 3 mb ya da 16 mb düşürülmektedir.

Nasıl aşılıyor sorusuna gelecek olursak da artık akıllı telefonlar da da internet üzerinden bir çok video izlenmektedir. Ailenizin tamamının video izlediğini düşündüğünüz de aşılması hiçte zor görünmemektedir.  Bazen de biz hiç kullanım yapmadığımız da başka kişiler girmiş olabiliyor. Bu durumda da modemin içerisinde mac filtreleme ayarları bulunmaktadır. Onu ele almanız halinde sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

AKK nedir ne işe yarar nasıl aşılıyor, akk nedir, adil kullanım kotası, akk ne işe yarar, akk ne demek, akk nasıl aşılır

Mac filtreleme işlemlerini de kullanım sağladığınız bilgisayar, telefonlarınıza ait bilgileri modem arayüzüne giriş yaparak gerçekleştirebiliyorsunuz.

  • Yani kısaca AKK nedir?; Adil kullanım kotası internet servis sağlayıcısı tarafından sizlere tanımlanmış bir kota sınırlamasıdır.
  • Belirlenen kotayı doldurulduğunda hızınızın erişimi aşağıya çekilmektedir.

AKK nedir ne işe yarar nasıl aşılıyor diyenler ise akıllarına takılan soru işaretlerini yorumda belirtmesi yeterli olmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here