Paylaş

Airties modem çekmiyor kopma sorunu. Modemde oluşan sıkıntının giderilmesi için kanal ayarlarını nereden değiştireceğimize birlikte bakacağız.

Modemlerin tamamında belli aşamadan sonra odadan odaya geçerken çekim sıkıntılarıyla karşılaşılabilmektedir. Modem kullanan kişilerin çoğu modemlerin de yaşanan problemlerden dolayı direk modem değişimine gitmektedir. Her sıkıntıda modem değişimine gitmeniz maddiyat olarak sizleri sıkıntıya koyabilir. Dönemimiz artık teknoloji dönemi olmasından dolayı çoğu teknik sıkıntıları araştırma sağlayarak giderebiliyorsunuz. Modemin çekim ya da kopma problemlerinde ilk önce kanal ayarlarının gözden geçirilmesi gerekiyor. Airties modemlerin de yaşanan çekme ve kopma sorunu sonrasında aynı şekilde kanal ayarlarının yapılması halinde probleminiz kısa süre içerisinde giderilecektir. Çoğu kullanıcı aldıkları modemlerin kanal ayarlarının nerede olduğunu bulmakta zorlanmaktadır. O yüzden bizler de bu ayarların nereden yapıldığını sizler için araştırma sağlamış bulunuyoruz. Ayarlara başlamadan önce ilgili kablo bağlantılarının gözden geçirilmesi gereklidir.

Airties modem çekmiyor kopma sorunu

Airties modemim çekmiyor, airties modem kanal ayarları, airties modem kanal ayarları nerede, airties modemde kopma sorunu yaşıyorum, airties kopma sorunu nasıl giderilir, airites modemin çekim sorununu gidermek için neler gerekli. Öncelikle yukarıda da söylediğimiz üzere kanal ayarlarının devreye konulması adına bilgisayar ve modem arasında Ethernet kablo bağlantısının takılı olması gereklidir. Bağlantıları takılı olduktan sonra modemin kanal ayarları için nelere gerekli bunları kontrol edeceğiz.

Airties kanal ayarları nerede

Bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açtıktan sonra adres satırı alanına 192.168.2.1 yazarak Enter tuşuna basıyoruz.

Airties modem çekmiyor kopma sorunu, airties modem çekmiyor, airties modem kopuyor, airties modem kanal ayarı, airties kanal ayarı nerede, airties modem sürekli kopmasın
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: ttnet ya da turktelekom olarak giriş yapıyoruz. Bu bilgileri girdiğinizde kabul etmiyorsa bu durumda siz ara yüz şifresini daha öncesinde değiştirmiş olabilirsiniz. O bilgilerle erişim yapmanız gereklidir.
  • Modemin içerisine girişimizi yaptığınızda sol menü ekranında Kablosuz sekmesine tıklıyoruz.
  • Kablosuz alanına geldiğinizde ise gelen ekranda Kanal seçeneğini görebilirsiniz.
  • Kanal: 1,6.9 ya da 11 olarak ayarlanıp kaydedilmesi halinde sorun kalmadan kullanımları yapabilirsiniz.
Airties modem çekmiyor kopma sorunu, airties modem çekmiyor, airties modem kopuyor, airties modem kanal ayarı, airties kanal ayarı nerede, airties modem sürekli kopmasın

Yapılan işlemler sonrasında kopma ya da çekim sıkıntısı devam ederse bu durumda bağlı bulunduğunuz İnternet Servis Sağlayıcısını arayıp onlara yaşanan sıkıntının detaylı şekilde bilgilendirmesini vermeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here