Paylaş

Airties mac filtreleme yapma nerede. Airties modeminizde farklı kişilerin bağlanmaması için mac filtreleme istiyorsanız detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Son zamanlarda şifre kırılma olayları oldukça artmış bulunmaktadır. Kullanım sağlamış olduğumuz modeme başka kişilerin girmesi ister istemez canımızın sıkılmasına sebebiyet verecektir. Genelde şifre kırılma durumlarıyla birlikte kullanıcılar şifre değiştirmeye gitmektedir. Aslında şifre değiştirme de bir çözümdür. Yalnız indirilen kırma programlarıyla birlikte yeniden kırılma durumları söz konusu olabilmektedir. Şifre kırılmalarının önüne geçebilmek için en önemli işlem mac filtreleme yapmaktadır. Mac filtreleme ile beraber modeminize sizden başka kimsenin girişine izin vermiyorsunuz. Ki eğer giren kişilerin mac adreslerini biliyorsanız eğer yine aynı şekilde bu mac adreslerini girerek engellemesini yapabilirsiniz. Mac filtreleme ayarlarının yapılmadan önce bilgisayar ve modem arasındaki kablo bağlantılarının doğru şekilde sağlanması gereklidir. Bağlantılar tamam sizde hazırsanız eğer ayarların nereden yapılacağını gözden geçireceğiz.

Airties mac filtreleme yapma nerede

Airties modem mac ayarları, airties modem mac filtreleme nasıl yapılır, airties mac filtrelemeyi bulamıyorum, airties mac filtreleme yok, airties modemde mac ayarları için nereye girmem gerekiyor, airties modem mac filtreleme yapmak istiyorum. Modeminize başkalarının girmesini önlemek için bire bir çözüm olan mac filtreleme işlemlerini airties marka modeminizde nasıl yapılacağını geniş kapsamlı şekilde anlatacağız.

Airties modem mac filtreleme nasıl yapılır

Modemin ara yüz alanına girebilmek için öncelikle bilgisayar ve modem arasına Ethernet kablo bağlantısının takılı olması gereklidir. Ardından boş bir internet sayfası açarak adres satırı alanına 192.168.2.1 yazarak Enter tuşuna basıyoruz.

Airties mac filtreleme yapma nerede, airties mac filtreleme, airties modem mac ayarları, airties mac filtreleme nasıl yapılır, airties mac filtreleme ayarı, airties mac filtreleme yapma
  • Kullanıcı adı: admin
  • Şifre: ttnet ya da turktelekom şekilde giriş yapıyoruz.
  • Modemin içerisine giriş sağlandığında sol menü ekranında bulunan Kablosuz seçeneğine tıklıyoruz.
  • Daha sonrasında Mac filtreleme yazısına tıklayıp ayarlarımızı bitiriyoruz.
  • İşlemler sonrasında gelen ekranda Mac adreslerini kabul et ya da engelle kutucukları bulunmaktadır.
  • Hangisi üzerinden işlem sağlayacaksanız onu işaretledikten sonra elinizde mac adreslerini belirtilen kutucuklara giriş yapmanız gereklidir.
Airties mac filtreleme yapma nerede, airties mac filtreleme, airties modem mac ayarları, airties mac filtreleme nasıl yapılır, airties mac filtreleme ayarı, airties mac filtreleme yapma

Ayarlar sonrasında artık mac adreslerinizi engellenen adresler giriş yapmayacaktır. Eğer ki kabul et olarak mac adreslerinizi girdiyseniz onlar haricindekiler giriş sağlayamayacaklardır. Eklemek ya da sormak istediklerinizi bize yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here