Paylaş

AirTies air 5760 modem port yönlendirme işlem aşamaları hakkında destek almak istiyorsanız eğer ayarları nereden yapacağınızı anlatacağız.

AirTies air 5760 modem port yönlendirme

Port yönlendirme, işlemi genel itibariyle güvenlik kamerası, oyununuz ve diğer teknik işlemler için yapılmaktadır. Sürekli yapılan bir işlem olmadığından dolayı ayarları nereden yapıldığını da bilemeyebilirsiniz. AirTies air 5760 modemde portun nereden ve nasıl açılacağına değineceğiz.

Bu modem Turk telekom tarafından kullanıcılarına verilmektedir. Turk telekom destekli oluyor olması farklı alt yapılarda kullanılmayacağı anlamına gelmemektedir. Tüm internet servis sağlayıcılarında bu modeminizi sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Modemin bir dönem ADSL’mi yoksa VDSL’ mi olduğu çok araştırılıyordu. Modem her ikisini de taşıdığından ötürü bir çok kitle tarafından tercih edilmektedir. Sizin de kullandığınız modem bu ise eğer gerekli olan ayarları kendiniz devreye koyabilirsiniz.

Modeminizdeki portun aktif duruma getirilebilmesi için izlemeniz gereken yolların neler olduğuna ayrıntılı şekilde bakacağız. Tabi bunu yapmadan önce bilgisayarınız ve modem arasına takılı olması gereken sarı ya da gri renkte bir Ethernet kablonuz olacaktır. Bu kablolunun hali hazırda takılı olması gerekiyor.

Kablo bağlantılarınızı kontrol ettiğinizde hiçbir sıkıntı yoksa eğer bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın. Adres satırı kısmına ‘’192.168.2.1’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basın. Geri kalan işlemleri ise aşağıdaki şekilde devreye koyun.

airties

AirTies air 5760 modem port yönlendirme işlem aşamaları

  • Şifre: bu kısmı boş bırakınız. Direk olarak giriş yap demeniz halinde modemin içerisine giriş sağlayabileceksiniz.
  • Ara yüzün içerisine giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan ‘’Nat’’ kısmına tıklayın.
  • Oradan da ‘’Port yönlendirme’’ kısmına dokunun.
  • Açılan ekranda port yönlendirme işlem aşamaları sağlayabilirsiniz.
  • Kural adı: herhangi bir isim yazabilirsiniz.
AirTies air 5760 modem port yönlendirme
  • Lan IP: Dvr cihazınızdaki IP adresini girin.
  • Protokol tipi: TCP/UDP olarak belirleyebilirsiniz. İsteğe bağlı ayrı ayrı da belirlemesini sağlayabilirsiniz.
  • LAN port: bu alana açacağınız port değerlerini girin.
  • Wan port: yine buraya da açmak istediğiniz port değerlerini girin.
  • Port açma işlemlerinizi bu şekilde işleme koyabilirsiniz. Açmak istediğiniz farklı portlar varsa onları da bu yol ile açabilirsiniz.

Port açma işlem aşamalarını izleyeceğiniz bu yöntem ile sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here