Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda Airties air 5650 port yönlendirme ayarlarını nasıl yapacağınızı ayrıntılı olacak şekilde anlatacağız.

Corona virüsünden dolayı evde kaldığınız için sizde evinize Pes almışsınızdır. Oyunları düzgün bir şekilde oynayabilmeniz için ise belli port değerlerinin modeminizin içerisinden açılması gerekiyor. Yine aynı şekilde güvenlik kamerası ya da diğer işlemler için bu portların açılması lazım. Airties air 5650 port yönlendirme ayarlarını nasıl yapacağınızı konu aldık.

  • Modeminizi yeni aldıysanız eğer ayarların nereden yapıldığını bilemeyebilirsiniz.
  • İlgili ayarlarınıza başlamadan önce bilgisayar ve modem arasındaki kablo bağlantılarınızın doğru bir şekilde takılı olması gerekiyor.

Airties air 5650 port yönlendirme

airties 5650 port açma

Port yönlendirme nedir? Diye merak ediyorsanız eğer bu işlem tamamen teknik bir işlemdir. Kolay kolay herkesin bilmediği ve başına geldiğinde ise zorlandığı bir ayardır. Bu ayarı kolaylaştırmak için gerçekleştireceğiniz ayarları tek tek işleme koyacağız.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere ilk olarak bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken sarı Ethernet kablosunu takın. Ardından boş bir internet sayfası açıp adres satırı kısmına ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra enter tuşuna basın.

  • Şifre: bu alanı boş bırakın ya da ttnet veya 1234 yazıp giriş gerçekleştirin.
  • Modeminizin ara yüzün içerisine giriş yaptıktan sonra sol menü ekranında bulunan ‘’Port yönlendirme’’ seçeneğine dokunun.
  • Açılan ekranda ‘’Yeni’’ seçeneğini göreceksiniz. ‘’Yeni’’ butonuna tıklayıp işlemlerinize devam ediyoruz.
  • Kural adı, Lan IP adresi, Protokol tipi, Lan Portu, Wan portu alanlarını doldurduktan sonra kaydet demeniz yeterlidir.

Airties 5650 port açma

Airties air 5650

Airties 5650 port açma ayarlarını yukarıdaki şekilde devreye alabilirsiniz. Yaptığınız ayarlar sonucunda yine sorun yaşıyorsanız girdiğiniz port değerlerinin doğruluğundan emin olmanız gerekiyor. Lan IP adresi alanına ise bağlantı kurduğunuz cihazın IP adresi bilgilerini girmeniz gerekiyor.

Portların kontrolü için cihazınızın yetkili birimi ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Pes için ayrı, Kamera için ayrı portlar açılmaktadır. Ayarlar sırasında aklınıza takılan sormak istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz. Airties air 5650 modeminizde port etkinleştirme ayarlarınıza yönelik işlemler bu kadardır. İyi gezintiler.

Airties air 5650 port yönlendirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here