Paylaş

Adsl modemimi kuramıyorum olmuyor. Modemi sıfır aldıktan sonra kurulumu yapıyor olmanıza rağmen internet gelmiyorsa sebeplerine bakacağız.

Modemin kurulumu yapıyor olmanıza karşın hala daha internet bağlantınızın gelmediği görüyorsanız sorunun ne ile alakalı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Modem kurulum işlemleri sırasında karşılaşılan problemleri ve kurulum ayarlarına yönelik aşamaları yazı içerisinde sunacağız. Şuanda internet servis sağlayıcıların da bile artışın olduğunu görebilmeniz mümkündür. Her servis sağlayıcısının kullanıcılarına tahsis etmiş olduğu modemlerin marka ve modelleri kendi içerisinde değişmektedir. Haricinde bizlerde dışarıdan modemleri satın alabiliyoruz. Aldığımız modemlerin kendi içerisindeki ara yüz şifre bilgileri ve kurulum şekilleri ayrı ayrıdır. O yüzden kurulumunu sağlamak istediğiniz modemin marka ve modelini sitemizin arama satırı alanına yazarak bulabilirsiniz. Kurulumu yapıyor olmanıza rağmen internet gelmiyorsa eğer bunun sebeplerini ortadan kaldırıp bağlantının gelmesini sağlayacağız.

Adsl modemimi kuramıyorum olmuyor

Modemi kurdum girmiyor, modemi ayarladım internet gelmiyor, modemi kurdum ancak giriş olmuyor, modemi ayarladım ama internet bağlantım yok, adsl modem kurulumu yapmama rağmen internetin gelmeme nedeni nedir. Modemin ayarlarını doğru şekilde yapılmasına karşın hala daha internetin gelmeme sorunuyla karşılaşıyorsanız bunun nedeni kurulumun doğru şekilde ayarlanmıyor olmasından kaynaklıdır.

Modemi kurdum internete giremiyorum

Modemin kurulum ayarlarını yapmadan önce kablo bağlantılarını doğru şekilde takılı olması gerekiyor. Modem kurulum işlemleri bittikten sonra bağlantı gelmediyse ilk önce İnternet servis sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekiyor. İnternet servis sağlayıcısı size sorunun ne ile alakalı olduğunu net şekilde belirtecektir. Fakat siz aramadan kendiniz halletmek istiyorsanız eğer bununla alakalı da nedenleri gözden geçireceğiz.

Adsl modemimi kuramıyorum olmuyor, modemi kurdum internete girmiyor, modemi ayarladım bağlantı gelmiyor, modemi kurdum girmiyor, adsl modemi kurdum internet yok, modemi kuruyorum internet olmuyor
  • İnternet servis sağlayıcısından sizlere verilmiş olan Adsl kullanıcı adı ve şifre bilgilerini modem içerisine yanlış girmenizden dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz.
  • Şifre bilgilerinin doğru girilmiş olmasına karşın sorun varsa bilgisayarın internet simgesinin üzerinde Sarı ünlem işareti var mı yok mu bunları kontrol etmeniz gerekiyor.
  • Sarı ünlem varsa muhakkak kullanıcı bilgilerinde sorun olabilir.
  • Kurulum sonrasında modem internet ışığı kırmızı yanıyorsa eğer modemin ıp alamama nedeni alt yapı kaynaklı olabilir.
  • Kurulum aşamalarında genellikle yapılan hatalardan birisi de @ uzantısının sağındaki bilgilerin yanlış girilmesiyle alakalıdır.
TAVSİYE YAZI: Modem içinden internet kesmek mümkün mü

Bağlantıları bu şekilde modemin içerisine girmenize rağmen yine de internet gelmiyorsa arıza kaydı almak için internet servis sağlayıcınızı arayıp destek almanız gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here