Paylaş

Adsl modem nasıl sıfırlanır resetleme. Modeminizi fabrika ayarlarına nasıl göndereceğinize beraber yapacağımız işlemlerle birlikte öğrenmiş olacaksınız.

İnternet çağımızın vazgeçilmezleri arasındaki yerini almış durumdadır. Çocukların ev önlerinde oynamalarını, okul bahçelerine gitmeleri, girdiğimiz arkadaş ortamlarındaki sohbetleri ve hatta evdeki sohbetlerimizin yerini telefonlar, tabletler, bilgisayarlar aldı diyebiliriz. İleri derecede ihtiyaç haline gelen internet bağlantısı evlerde de, iş yerlerinde de ya da gittiğimiz mekanlarda olmazsa olmazlarımız arasındadır. Wifi bağlantıları üzerinden girişlerinizi sağladığımız da daha rahat şekilde internet üzerinden gezintilerimizi yapabiliyoruz. İnterneti bizlere sunmaya aracı olan modemlerin de bağlantıları bir o kadar önemlidir. O yüzden kişiler modem alırken özelliklerine ve çekim kalitesine dikkat ederek ürünü almaktadır. Modemi alıp kullanım yapılması halinde çeşitli sorunlarda baş gösterebilmektedir. Haliyle böyle sorunlarda sıfırlama işlemleri her daim yaşanan sıkıntıyı giderebilmektedir. Sıfırlamanın hangi alanda ve hangi koşullarda yaşanıldığına birlikte bakacağız.

Adsl modem nasıl sıfırlanır resetleme

Modem resetleme nereden yapılır, modem sıfırlama nasıl yapılır, modemi sıfırlamak istiyorum, modemi resetlemek istiyorum, modem resetleme için nereye giriş yapmam gerekiyor, modem reset işlemleri, modemin resetleme alanını göremiyorum. Modemde kopma problemi, hız düşüklüğü, çekim alanında sorun oluşması halinde direk olarak sıfırlama sonrasında bir kurulum yaşanan sorunu gidermeye yeterli olmaktadır.

Adsl modem sıfırlama yapılmıyor

Yalnız her modemin reset alanı aynı yer de bulunmamaktadır. Ve resetleme yapmadan önce bilmeniz gereken ve olması gereken bazı cihazlar bulunmalıdır. Reset öncesinde ilk olarak İnternet Servis Sağlayıcısından sizlere verilen kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizin sizlerde olması gerekiyor.

Adsl modem nasıl sıfırlanır resetleme, modem reset, modem sıfırlama, modem nasıl sıfırlanır, modem nasıl resetlenir, modem resetleme nerede
  • Şimdi ki modemler kurulumu reset sonrasında otomatik olarak yapıyor olsa bile bazı modemlerde hala manuel olacak şekilde kurulum isteyebilmektedir.
  • Onun dışında bilgisayar ve bir Ethernet kablosu olması gereklidir.
  • Tüm bu bağlantıları hazır durumdaysa eğer sıfırlama ayarları için modemin arka kısmında bir iğnenin ya da kürdanın girebileceği çok küçük çukur olacaktır.
  • Bu çukura 10-15 saniye kadar basılı tutmanız halinde modem üzerinde hali hazırda yanan ışıklar sönecektir. Işıkların sönmesiyle birlikte elinizi çekmeniz halinde modemin sıfırlama işlemleri tamamlanacaktır.
  • Ayarları yaptığınızda kurulum için bilgisayarınızdan modemin ara yüz alanına girip işlemleri bitirebilirsiniz.
TAVSİYE YAZI: Tplink kanal ayarlarını bulamıyorum nerede

Modem kurulum ayarlarını devreye almayı bilmiyorsanız eğer modeminizin marka ve modelini sitemizde arama yaptığınızda gelen ekranda bu bilgileri görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here