Paylaş

*#0228# quick start nedir zararı var mı. Samsung telefonlarda şarj yüzdesini yükseltmek isteyenlerin akıllarındaki soru işaretlerini gidermek adına konuyu araştırdık.

Samsung telefon kullanıcılarının merak etmiş olduğunu bu kodlamanın zararı ya da yararının olup olmadığının araştırmasını yapmış bulunuyoruz. Yaptığımız araştırmalarda edindiğimiz bilgileri siz değerli okurlarımızla kapsamlı şekilde anlatımını gerçekleştireceğiz. *#0228# kodunu telefonumuzun klavye alanına girdiğimizde şarj yüzdesinin yükseldiğini ve azaldığını gören kullanıcıların olduğunu belirtebiliriz. Samsung batarya kalibrasyonu olduğunu ileten bir çok kitlenin de var olduğunu söylemekte fayda bulunmaktadır. Telefonunuzdan *#0228# kodunu girip daha sonrasında quick start demeniz halinde şarj yüzdesinde ya azalma ya da yükselme görünecektir. Şarj azalsa da azalmasa da kesinlikle tamamen telefon kapanmadan şarja takmamanız gerektiğini ileten kullanıcılarında olduğunu söylemekte fayda bulunuyor. Daha sonrasında telefon açıldığında dolum noktası %100 olana kadar beklemenizi tavsiye ediyoruz. Ardından tekrar kullanıma başlayabilirsiniz.

*#0228# quick start nedir zararı var mı

*#0228# quick start nedir, *#0228# quick start ne işe yarar, *#0228# quick start zararlı mı, *#0228# quick start yaparsam ne olur, *#0228# kodu ne işe yarıyor, *#0228# kodu şarjı yükseltir mi, *#0228# kodu telefonuma bir zarar verir mi. Gibi akıllarda soru işareti bırakan bu kodlamanın denenip denenmesi noktasında araştırma yapanlar için önerilerimizden bahsedeceğiz. Neler yapmanız gerektiğini ve buna bağlı olacak şekilde ne gibi zararların olabileceğini aşağıda bulabilirsiniz.

*#0228# kodu telefonuma zarar verir mi

Samsung telefonunuz için bir yararı var mı ya da zararlı mı sorularının yanıtını bulabilmek için deneme yapan kişilere ulaşımımız sağlandı. *#0228# kodunu telefonlarına giriş yapan kullanıcıların şarj oranlarında azalma olanları da yükselme olanlarında olduğunu belirtebilirsiniz. Kimi deneme yapan kullanıcılarda ise şarjında herhangi bir sorunun meydana gelmediğini iletmektedir.

*#0228# nedir, *#0228# yararlı mı, *#0228# zararlı mı, *#0228# kodu, *#0228# quick start nedir

Klavye ekranın *#0228# kodu yazı ara dediğinizde ‘’Quick start’’ demeniz halinde şarj yüzdeniz değişikliğe uğramaktadır. Aslında bizim tavsiyemiz ise telefonunuzun tamamen şarjı bitmeden %10’luk dilimdeyken şarja takmanız ve tam dolmadan şarjdan çıkarmaktadır.

Özellikle sıfır samsung telefonlarında böyle bir işlemi denemenizi tavsiye etmiyoruz. Ancak bataryanızda zaten sorun var hızlı bitiyorsa denemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Edindiğiniz tecrübeleri diğer okurlarımızın da incelemesi için yorum alanında bizlerle paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz.

TAVSİYE KONU: Samsung hızlı şarj açamıyorum nerede

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here