Paylaş

012 Red Geçersiz işlem hatası veriyor. Banka pos cihazınızda alınan bu hatanın altında yatan nedene beraber gözden gezdireceğiz.

Alışverişlerde artık nakit paranın yerini kartlarımız almaktadır. Peşin alımların ise neredeyse hiç yapılmadığını söylemek mümkündür. Çoğu kullanıcı kitlesi alışverişlerinin tamamını kartlarından sağlarken aynı zamanda aldıkları ürünleri de taksitlendirmektedir. Böylelikle peşin parasını almış olduğu eşyaya vermeden taksitli bir şekilde ödeme işlemi sağlamaktadır. Ancak pos cihazlarında çekim işlemleri sırasında çeşitli hatalarla karşımıza çıkabilmektedir. İş yeri sahibi daha öncesinde aldığı bir hata ise zaten bu hatanın ne ile alakalı olduğunu size söylemektedir. Ama eğer daha öncesinde hiç karşılaşmadığınız bir hatayla karşı karşıya kalıyorsanız eğer eminim bunun hemen araştırması içerisine giriyorsunuzdur. İşte bu araştırmalarınıza bizimde katkımız olsun diye gereken incelemelerimizi gözden geçirmiş bulunuyoruz. Pos cihazında alınan 012 red geçersiz hatasının pos cihazıyla alakalı mı yoksa kartla ilgili mi tüm detayları yazı içerisinde bulabilirsiniz.

012 Red Geçersiz işlem hatası veriyor

Banka pos cihazı çekim yapmıyor, pos 012 hatası, kart 012 red geçersiz uyarısı veriyor, kartımda 012 red geçersiz hatası alıyorum, 012 red geçersiz, kart 012 red geçersiz ne demek, kartım çekim sağlamıyor, kredi kartımda 012 geçersiz hatası var. Aldığınız hatanın incelemesini bizlerde geri planda sağlayarak sorunun ne ile alakalı olduğunu detaylandıracağız.

Pos 012 geçersiz işlem

Pos cihazında alınan 012 geçersiz red hatası alındığında sorun taksitlendirme ile alakalıdır. Taksitlendirme sırasında oluşan bu hata sonrasında nelerin yapılması gerekiyor bunları da birlikte kontrol edeceğiz.

012 Red Geçersiz işlem hatası veriyor, pos geçersiz işlem, 012 geçersiz işlem, banka pos 012 red, pos 012 geçersiz işlem uyarısı, 012 red geçersiz
  • Öncelikle alınan bu hatanın birinci nedeni taksitlendirme yaptığınız kart ile banka pos cihazınızın banka anlaşması dışında kalmasından dolayı bu hata ekrana gelmektedir.
  • Alınan hata ile alakalı diler bankayı arayıp görüşme sağlayabilir dilerseniz de müşterinize başka bir kartın olup olmadığını sorabilirsiniz.
  • Şayet farklı bir kart varsa o kartla işlem sağlayabilirsiniz. Ama farklı bir kart yoksa bankanızın müşteri hizmetleri yetkilisini arayarak var olan sorunu anlatabilirsiniz.
  • Yaşanan sorun ile ilgili de banka yetkilileri sizlere gereken bilgilendirme ve yönlendirmeyi sağlayacaktır.
012 Red Geçersiz işlem hatası veriyor, pos geçersiz işlem, 012 geçersiz işlem, banka pos 012 red, pos 012 geçersiz işlem uyarısı, 012 red geçersiz

012 Red Geçersiz işlem hatası veriyor sorunu için nelerin gerektiğini yukarıda sizlerle adım adım paylaşmış bulunuyoruz. Sormak istediğiniz ya da eklemek istediğiniz bir şey varsa yorumda iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here