PAYLAŞ

Vestel Tv Ses Var Görüntü Yok Gelmiyor Sorunu için çözüm nelerdir? Bunları yazımızda konu alacağız. Vestel televizyonuyla ilgili izleme sırasında yaşanan karartı sorununa sebep olan arızalar neler bunları kapsamlı anlatacağız.

Kullanım rahatlığı ve görüntüde sunmuş olduğu kalitesiyle kullanıcıların göz bebeği haline gelmiş olan Vestel televizyonlarında son zamanlarda artış gösteren olaylardan biri olan sesin olmasına rağmen görüntünün gelmemesi kullanıcıların bir hayli canını sıkmış durumdadır. Hemen hemen tüm evlerde yerini almış olan vestel televizyonlarında yaşanan bu görüntü kararma sorununa çözümün neler olduğunu detaylı olarak sunumunu gerçekleştireceğiz. Arızanın giderilebilmesi için eğer teknik bilginiz var ise yapılması gerekenleri yoksa da neler yapılacağını kapsamlı olarak ele almış bulunmaktayız. Adımlar için yapmanız gerekenler ise aşağıda değindiğimiz konuya önem vermeniz olacaktır.

Vestel Tv Ses Var Görüntü Yok Gelmiyor Sorunu

vestel görüntü gelmiyor, vestel tv ekran gelmiyor, vestel tv ekran karardı, vestel tv görüntü karardı, vestel tv görüntü yok problemi için artık üzülmenize gerek bulunmaktadır. Anlatacağımız işlem ayarları sonrasında sorun kalmadan ayarlarınızı yapabilirsiniz. Eğer problem düzelmez ise bu durumda teknik servisten yardım alarak müdahale de bulunabilirsiniz.

Vestel Tv Ekran Gelmiyor

Vestel televizyonların led, smart, lg, seg olmak üzere bir çok modeli bulunmaktadır. Bu modeller için de harici işlem ayarlarını sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz. Ancak genel anlamda vestel televizyonlarında dizi izlerken bir an da görüntünün gitmesi halinde ilk kontrol etmeniz gereken bağlantılar kablolar olmalıdır. Kablo bağlantılarını kontrol ettikten sonra sorun düzelmez ise aşağıdaki adımları deneyip bilgi sahibi olmanız gerekecektir.

  • Yaşanan görüntü arızası ile ilgili televizyonunuzun arka aydınlatmasında bir sorundan ötürü sorun ile karşılamış olabilirsiniz.
  • Ya da Board arızası dediğimiz arızalardan biri ile karşı karşıya kalmışsınızdır. Board arızası; Bu arızanın temelinde yatan nedenlerden biri de tv’ye sesin getirilmesini sağlar fakat görüntünün sizlere ulaşmamasına sebebiyet verecektir.

Vestel Tv Ses Var Görüntü Yok Gelmiyor Sorunu, vestel görüntü gelmiyor, vestel tv ekran gelmiyor, vestel tv ekran karardı, vestel tv görüntü karardı, vestel tv görüntü yok

Vestel Tv Görüntü Karardı

Uzun süredir kullanımını gerçekleştirmiş olduğunuz bir ürün ise bu durumda yaptığınız teknik müdahaleler neticesinde problem giderilmez ise servisle görüştüğünüzde servis ücreti ile yeni alacağınız cihaz ücreti arasındaki farkı kıyas ederek yeni bir ürün alınımını sağlayabilirsiniz.

  • Şayet televizyonunuza çizgi çizgi çubuklar gelmeye başladı ve kısmen kararma durumu söz konusu ise bu durumda cihazın ana panelinde ya da y-sus ve bufer kartlarında yaşanan bir problemdir.
  • Belirttiğimiz bu sorun ile karşı karşıya kaldıktan sonra kartı değiştirdikten sonra problem giderildi ise sorunu ortadan ucuz halledebilirsiniz.
  • Yok şayet panel ile alakalı bir problem var ise bu durumda yeni bir cihaz almanız sizler için daha makul olacaktır.

Vestel Tv Ses Var Görüntü Yok Gelmiyor Sorunu, vestel görüntü gelmiyor, vestel tv ekran gelmiyor, vestel tv ekran karardı, vestel tv görüntü karardı, vestel tv görüntü yok

Vestel Tv Görüntü Yok

Görüntünün olmamasına ilişkin ayarların tamamına işlemleri yaptınız ve sorun düzelmediyse bu sorunun temelinde yatan nedenlerden bir kaçı da;

  • İmverter Kartlarının yanması, İnvertor devresinin arıza yapması gibi durumları da üzerine dip not olarak bildirebiliriz.
  • Yaşanan arızalarla ilgili yapılması gereken çok fazla bir işlem söz konusu değildir.
  • Ancak bazı anlarda kablo bağlantılarının tam takılı olmayışından dolayı, görüntünün gitmesiyle alakalı sorunlar yaşanmaktadır. Haliyle ilk söylemiş olduğumuz uydu ve kablo bağlantı kontrollerinin detaylı kontrol her daim işinize yarayacaktır.

 

Vestel Tv Ses Var Görüntü Yok Gelmiyor Sorunu için yukarıda belirttiğimiz ayarlar ve bilgiler umarım işinizi görmüştür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here