PAYLAŞ

instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum ile ilgili problemin nasıl giderileceğini makalemizde ele alacağız. İnstagram mekan ekleme işlemleri sırasında yaşanan konum sorununun giderilmesi içi yapmanız gereken işlem adımları aşağıda paylaşacağız.

Dünyanın en popüler ağlarından biri olan instagram uygulamasında gelen mekan bildirme özelliği oldukça yayılmaya başladı. Bu sistemi kullanarak mekanda bulunan kişilerin dikkatlerini üzerine çekmeyi başaran kullanıcılar aynı zamanda fenomen olma yolunda ve takipçi artırma yolunda önemli bir yol izlediler. Ancak yapılan konum eklemelerinde oluşan sorunlardan ötürü oldukça sıkıntılar yaşanmaya başlanmıştır. Dolayısıyla bu sorunun ortadan kaldırılabilmesi için ilgili araştırmaları sizler adına gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yapacağınız adımlar sonrasında artık uygulamada konumunuzu bulabilecek ve paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle sorunsuz bir şekilde bulunduğunuz mekanın bildirisini o mekanda bulunan kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz.

instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum

instagram konum bulunamadı, instagram konum bulamıyorum, instagram mekan ekleme, instagram konum sorunu, konum ekleyemiyorum, konum bulamıyorum, konum sorunu, iphone konum sorunu için yapılacak olan adımlar için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Yapılan ayarlar sonrasında artık konumu kolaylıkla bulabilirsiniz.

İnstagram Mekan Ekleme

İlk olarak şunu belirtmek istiyorum sizin bulunduğunuz mekan Google Maps alanında gözükmüyor ise bu durumunda konum paylaşımı sağladığınız sırada çıkmayacaktır. Haliyle o alanın google maps alanında var olup olmaması çok önemlidir.

 • Örnek veriyorum siz konum ekleme işlemi sağlamaya kalktınız ancak bulunduğunuz mekanın google maps alanında herhangi bilgilendirmesi yoksa bu durumda yapılacak olan işlem adımları bellidir.
 • Google maps kullanarak instagram uygulamasında konum paylaşmak isterseniz gmail hesabına sahip olmanız gerekmektedir.
 • Lakin eğer sizin bulunduğunuz mekan başka arkadaşınızın telefonunda gözüküyor sadece sizin telefonunuzda gözükmüyorsa bu durumda ise yapılacak olan işlem ise telefonunuzun ayarlar alanından işlem sağlamak olacaktır.

İnstagram Konum Bulunamadı

İnstagram konum bulunamadı hatası ile karşılaşan kullanıcın yapması gereken işlem telefonunun özelliğine bağlı olarak o bağlantının konumunun açılması olacaktır.

 • Peki bunu telefon özelliğine bağlı olacak şekilde nasıl yapabilirsiniz.
 • Eğer Android telefon kullanıyorsanız üst alandaki sekmeyi aşağıya doğru indirip orada konum düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır.
 • Şayet iPhone telefonu kullanıyorsanız bu durumda yapacağınız işlemlerden biri de şu olacaktır.
 • Ayarlar>İnstagram>Konum>Uygulamayı Kullanırken her zaman aktif olarak kullanımını gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.
 • Böylelikle sorun kalmadan işlem gerçekleştirmelerini sağlayabilirsiniz.

instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum, instagram konum bulunamadı, instagram konum bulamıyorum, instagram mekan ekleme, instagram konum sorunu, konum ekleyemiyorum

instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum, instagram konum bulunamadı, instagram konum bulamıyorum, instagram mekan ekleme, instagram konum sorunu, konum ekleyemiyorum instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum, instagram konum bulunamadı, instagram konum bulamıyorum, instagram mekan ekleme, instagram konum sorunu, konum ekleyemiyorum instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum, instagram konum bulunamadı, instagram konum bulamıyorum, instagram mekan ekleme, instagram konum sorunu, konum ekleyemiyorum

İnstagram Konum Bulamıyorum

İnstagram konumuzun bulunmasından doğan sorunu bu şekilde giderebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları yorum alanında bizimle paylaşmanız yeterli olacaktır. Anında karşılaştığınız sorun ile ilgili cevap sizlerle paylaşılacaktır. İyi gezintiler dileriz.

4 YORUMLAR

 1. Merhaba,

  Telefonumdaki instagram uygulamasında 1 den fazla hesap açık. Bu hesaplardan bir tanesinde aradığım özel bir konum çıkıyor ve seçebiliyorum ancak diğer hesapta bu konum çıkmıyor. Neden olabilir yardımcı olur musunuz?

  Teşekkürler

  • Merhaba İpek hanım

   Daha öncesinde konum bulamadığınız hesaptan çok sık konum bilgilendirmesi yaptıysanız kısa süreli engel gelmiş olabilir. Onun haricinde makalemiz deki işlem adımları işinizi görecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here